SHARE:
 Guest Blog

אנחנו יכולים לחולל השינוי

Share this:
admin
Monday, 18 October, 2010

הנאר שעת', סטודנטית בת 21 מח'אן יונס, מתארת את צרכיהם ושאיפותיהם של צעירי עזה.

השלום בעזה הוא החלום שאנו חולמים כבר 60 שנה; מה שאנחנו באמת צריכים הוא עזה חדשה וחופשייה – חופש מחשבה, חופש בנשמה.

ניסינו הכול. ניסינו את המאבק, ניסינו את המשא ומתן, ניסינו אפילו לשבת בשקט עד שכול העולם ימצא לנו פתרון, אבל למרבה הצער כל הניסיונות האלה כשלו.

חשבתי על עזה היום; הלבבות הפצועים, הזעם שהכול חשים – במיוחד הצעירים – הזעם על מה שהיה לנו ומה שיש לנו עכשיו, המצור על עזה, העוני ממנו סובלים בני עמנו – והמצב רק הולך ורע.

אני חושבת שאנחנו צריכים להשתחרר מהעבר, מהשנאה הנטועה בלבותנו – זה לזה, כלפי ממשלת ישראל, אפילו כלפי העולם כולו. עלינו להתחיל מחדש בעזה, לבנות מחדש את אופיינו, את קהילתנו, את תרבותנו, ואני חושבת שרק הצעירים מסוגלים לעשות שינוי כזה כיום. הצעירים בעזה הם האנשים שיש להם הכוחות, היכולות והנחישות האמיתית; הם מצויידים בניסיון הוריהם ויותר מכול, בתקווה.

עזה אינה איזור טרור בלבד; יש לנו צעירים חושבים שרוצים עתיד בטוח ושלום אמת.

הנוער העזתי עמל למען עתיד חדש ומשתדל לעשות משהו שונה ממה שהם התנסו בו עד כה. אך למרבה הצער אין להם סיכוי לשנות משהו כל עוד שהם נמצאים תחת מצור.

חלק מחפשים הזדמנויות ללמוד באוניברסיטה; אחרים מחפשים עבודה. רוב צעירי עזה עובדים בעמותות כדי לממן את לימודיהם אבל גם אם הם עובדים קשה במשך שעות ארוכות הם בקושי משתכרים.

תחת לחץ כזה, בלי שיהיה להם מה שיניע אותם, כל האנרגיה השלילית בנשמתם גורמת להם לשנוא כל אחת מהסיבות שהביאה אותם למצב הזה.

עלינו להציע לצעירים עזרה ותקווה. עלינו להציע להם עתיד חדש וחיים חדשים.

אנחנו צריכים מתקנים טובים יותר לאוניברסיטאות שלנו. אין לנו מעבדות מקצועיות למחשבים או למדעים, שכה נחוצות לנו ללימודינו. אנחנו זקוקים למלגות ולהתנסות אקדמית עמוקה יותר – לא רק ספר ומורה! אנחנו חושבים שהכול בגלל המצור שהוטל על עזה – ולא אכפת לנו אם זה מצור שנגרם על ידי חמאס או ישראל, אנחנו פשוט רוצים לחיות חיי אוניברסיטה תקינים.

הבעיה שלנו אינה עם ישראל. הבעיה שלנו היא המלחמה והפגזת אנשים חפים מפשע משני הצדדים. אנחנו זקוקים לחיים תקינים ושלווים!

ואנחנו צריכים בילויים! אין לנו מקומות בילוי בעזה; יש רק את הים והוא מלא אנשים בכל מקום כי הוא מקום הבילוי היחידי!

כשפגשתי את ה-Elders היום הרגשתי איך התקווה שוב גואה בי כתושבת עזה. נפלא למצוא אנשים שממש אכפת להם למה זקוקה חברת הנוער, ששואלים איך אפשר לפתור את הבעיה ללא משא ומתן ומוכנים להקשיב לסיפורים האינסופיים שלנו נמאס כבר לשמוע.

הרגשתי טוב כשהבעתי בפני ה-Elders את המחשבות והצרכים של חברת הנוער, למרות שזמננו איתם היה קצר. היה נפלא שהם נתנו לצעירים את הזמן; הם נטעו תקווה בלבבנו ואני מקווה שהיא תישא פרי עבור כל העם הפלסטיני.

אני רוצה להודות ל-Elders על מעשה זה, על כך שאכפת להם מעזה ובמיוחד מצעירי עזה.

הפגישה שלנו עם ה-Elders היום נטעה בליבי מחשבה אחת שכול הזמן מסתובבת לי בראש: אנחנו יכולים לחולל שינוי.

הנאר שעת', 21, נולדה בח'אן יונס, עזה. היא לומדת אנגלית באוניברסיטת אל-אקצא ועבדה כמורה לאנגלית וכמתרגמת עצמאית. הנאר מתלהבת מלימוד אנגלית כאמצעי ליצירת קשר עם אנשים מכל העולם, ומתעניינת גם בצילום, ספרות ועיתונות.

Views expressed are those of the author and do not necessarily represent those of The Elders or The Elders Foundation.

I would like to find:

Search
Close
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
 
Close