SHARE:
 Statement

משלחת של ארגון ה-"Elders" תערוך ביקור בן שבוע במזה"ת

Share this:
admin
Thursday, 14 October, 2010

ה-Elders מודיעים על ביקורם השני בישראל ובשטחים הפלסטינים. הם ייסעו גם למצרים, סוריה וירדן כדי לעודד תמיכה אזורית בשיחות הסדר הקבע הנוכחיות ולהדגיש כי על הסדר בר-קיימא להתבסס על עקרונות הצדק, הביטחון והשיתוף.

משלחת של חברי ה-"Elders", קבוצת מדינאים מובילים מרחבי העולם שייסד נלסון מנדלה, יגיעו החודש לביקור שני כחברי הארגון במזרח התיכון. 

מטרת הביקור, שייפתח בשבת (16 באוקטובר) ויימשך עד יום שישי, 22 באוקטובר, היא לגייס תמיכה באזור במשא ומתן הנוכחי על הסדר הקבע, בדגש על הצורך להשיג שלום צודק ובטוח לכול, המבטא את עקרונות זכויות האדם במשפט הבינלאומי, ויחד עם זאת מבטיח את ביטחונם ושלומם של הישראלים והפלסטינים.

המשלחת תתחיל את ביקורה בקהיר, ואחר כך תגיע גם לסוריה, ירדן, ישראל והשטחים הפלסטיניים הכבושים. פרטים נוספים על הביקור, כולל מסיבות עיתונאים, ימסרו בהקדם (פרטי קשר לעיתונות מופיעים בסוף הודעה זו).

Mary Robinson

 

"ה-Elders תומכים במאמצים הנוכחיים להשיג פתרון של שתי מדינות, הגם שאנו רוצים להדגיש שאיננו מעורבים ישירות במאמצי התיווך בראשות ארה"ב", אומרת ראש משלחת ה-Elders, נשיאת אירלנד לשעבר מרי רובינסון.

"מטרתנו תהיה לשמוע ממגוון רחב של אנשים על אודות שאיפותיהםלשלום, ובכלל זה גם להקשיב לאלה שנמצאים כיום בשולי התהליך. ננסה גם לשכנע מנהיגים פוליטיים, את נציגי החברה האזרחית ואת התקשורת שכל הסכם שלום צריך להבטיח את שלומם וביטחונם של הישראלים ושל הפלסטינים, ולבטא את עקרונות היסוד של המשפט הבינלאומי, ובכלל זה זכויות האדם. עקרונות אלה – צדק, ביטחון והכלה – יעמדו במרכז שיחותינו באזור". 

Lakhdar Brahimi

 

לדברי שליח האו"ם לשעבר, לחדר ברהימי:

"על ישראל לסיים את הכיבוש אם ברצונה להגיע לשלום עם שכנותיה. עליה לחדול מכל פעילות של התנחלות ולהבטיח את זכות הפלסטינים לחיות בכבוד ובשלום בארצם. יחד עם זאת, לפלסטינים מגיעה הנהגה מאוחדת שיכולה לספק שלום צודק ובטוח לבני עמה. בכוונתנו לבקר גם במצרים, בסוריה ובירדן, כי השלום יושג רק במסגרת כוללת. לכל אחד יש תפקיד ואחריות בהשגת השלום באזור. הדבר תלוי בכולנו" 

Ela Bhatt

 

אילה בהט מהודו, חסידת האי-אלימות ברוח גנדי וחלוצה בתחום ההעצמה הכלכלית של נשים, הוסיפה:

"אשמח לשוב למזרח התיכון כדי להביע את תמיכת ה-Elders בכל אלה העוסקים בהתנגדות לא-אלימה ויצירתית לכיבוש, ישראלים ופלסטינים כאחד. אני מתכוונת לעודד נשים להוביל מאבקים לא אלימים לבניית קהילותיהן ולמען שלום יציב. הנשים הן שיביאו פתרונות בונים, יצירתיים ובני-קיימא לעולם. אני מאמינה בדרך הנשית לשנות את העולם, ולחיות יחד בשלום. האלימות מעולם לא הצליחה לפתור בעיות באף מקום, כפי שכולנו יודעים". 

Jmmy Carter

 

לדברי נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר:

"לעמי ארץ הקודש מגיע שלום והם משתוקקים אליו. אך ישנם אלה המתעקשים למנוע מהרוב את הפיתרון, באמצעות המשך פעילות ההתנחלות, במאמצים מכוונים לשנות את אופייה הפלסטיני של מזרח ירושלים, ובמצב המידרדר בעזה. כ'זקני השבט' – Elders – אנו נאזין לקבוצות המודרות מתהליך השלום, כולל אזרחים פלסטינים של ישראל, אנשים צעירים ונציגי החמאס. בביקורינו בכמה מבירות האזור נבקש גם ללמוד ממנהיגי המדינות על המכשולים וההזדמנויות שהם צופים בהמשך הדרך." 

I would like to find:

Search
Close
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Close